« Ožujak 2024 »

Upute korištenja e-Dnevnika

Nužni koraci koje treba zadovoljiti za osnovni rad u sustavu e-Dnevnika

Od početka školske godine razrednici redom trebaju riješiti administraciju...

1. Administracija predmeta ('Imenik' > 'Izbornik' (Tri crtice) > 'Administracija predmeta').

1. Dodati potrebne predmete ('Dodaj predmet'):
      1. Provjeriti popis redovnih predmeta, te ih eventualno dodati.
      2. Dodati izborne predmete sa valjanim postavkama.
      3. Dodati dopunsku i dodatnu nastavu iz pojedinih predmeta sa valjanim postavkama.
      4. Ako nije na popisu, dodati Sat razrednika sa valjanim postavkama (zbog evidencije izostanka učenika sa Sata razrednika).
    2. Urediti postavke redovnih predmeta (klik na predmet > 'Uredi'):
      1. Postaviti planirani broj sati za prvo polugodište i  cijelu godinu.
    3. Dodati nastavnike svim predmetima (klik na predmet > 'Dodaj nastavnika').
  2. Administracija učenika ('Imenik' > 'Izbornik' (Tri crtice) > 'Administracija učenika').

1. Provjeriti učenike na popisu.
      1. Ako učenik/ca (ili više njih) nije na popisu, dodati učenika/cu (ili više njih) iz e-Matice ('Izbornik' (Tri crtice) > 'Povuci iz eMatice').
      2. Ako je učenika/cu potrebno ukloniti s popisa (preseljenje u drugu školu ili drugi razredni odjel...), potrebno je prije obrisati sve dodane bilješke za učenika, među kojima i dežuranje učenika (ako je učenik bio redar).
    2. Nakon završene provjere popisa učenika, dodijeliti redne brojeve ('Izbornik' (Tri crtice) > 'Dodijeli redne brojeve') kako bi se učenici sortirali po prezimenu.
    3. Dodijeliti izborne predmete, te dopunsku i dodatnu nastavu kod učenika koji ih pohađaju (klik na učenika > 'Predmeti' > 'Dodaj učeniku predmet').

Tijekom školske godine razrednici rješavaju ostatak administracije...

• Definiranje radnih tjedana i dana ('Dnevnik rada' > 'Radni tjedni').

• Ako nije dodan, dodati radni tjedan ('Dodaj tjedan').
    • Dodati radne dane (najčešće od ponedjeljka do petka - pripaziti na blagdane i praznike) za dobiveni radni tjedan (klik na dodani radni tjedan > 'Dodaj radni dan').
  • Urediti izostanak učenika ('Dnevnik rada' > 'Radni tjedni' > klik na zacrvenjeni radni dan > 'Izostanci' > klik na učenika/cu koja je izostala sa nastave).

• Administracija učenika ('Imenik' > 'Izbornik' (Tri crtice) > 'Administracija učenika').

• Ažurirati podatke za učenike (Predmeti - dopunske ili dodatne nastave, Kontakti...).
  • Zapisivanje razredničke dokumentacije:

• Tjedni raspored sati ('Pregled rada' > 'Tjedni raspored sati razrednog odjela').
    • Godišnji plan i tjedna evidencija te bilješke o radu razrednika u razrednome odjelu ('Pregled rada' > 'Godišnji plan i tjedna evidencija...').
    • Podaci o stručnim posjetama, školskim izletima i ekskurzijama ('Dnevnik rada' > 'Podaci o stručnim posjetama,...').
    • Izvannastavne školske aktivnosti ('Dnevnik rada' > 'Izvannastavne školske aktivnosti').
    • Zapisnici (Zapisnici, Nazočnost roditeljskim sastancima i pojedinačnim razgovorima, Podaci o suradnji s roditeljima i ostalim odgojnim činiteljima, Podaci o radu razrednog vijeća, Prehrana, Zdravstvena i socijalna zaštita učenika/učenica, Kulturna i društvena djelatnost).

objavio: Krešimir Tuk   datum: 15. 9. 2015.