Kristijan Horvat najbolji učenik Osnovne škole Vladimir Nazor Virovitica

Čestitamo našem najboljem učeniku škole Kristijanu Horvatu!

Pogledajte fotogaleriju sa znanstvenog-sportskog dana, te fotogaleriju sa svečane priredbe Dana škole.

Pogledajte što se događalo u znanstvenom danu:

Nakon dva dana obilježavanja Dana Osnovne škole Vladimir Nazor iz Virovitice u petak, 3. lipnja, obilježavao se i posljednji. U prva dva dana cijela se škola angažirala kako bi uveličali dane ovog književnika po kojem je škola i dobila ime. Treći dan program je počeo prijepodne sa paralelnim radionicama iz kemije, matematike, biologije, tehničke kulture i fizike. Djeca su kroz pokuse mogla vidjeti kako djeluje tlak na vodu i balone, kako napraviti da eruptira vulkan, čak su i preparirali škampe te rješavali matematičke zadatke. Ovo su samo neki primjeri od mnogobrojnih radionica koje su djeca mogla vidjeti. Paralelno s tim, na igralištu škole odigravala se sportska manifestacija; speed-badminton. Djeca su bila podijeljena u ekipe po razredima, imali su suce koji su bilježili bodove, ali i navijače. Trodnevno obilježavanje završilo je svečanom priredbom, na kojoj su predstavljeni najbolji učenici za školsku godinu 2015./2016. te njihovi mentori i jubilarci. Kao šećer na kraju ostalo je proglašenje najboljeg učenika, a to je Kristijan Horvat, učenik 8. razreda. Osim proglašenja brojna publika uživala je u glazbi, plesu i recitacijama, koje su pripremili i izveli učenici. Svečanosti je, između ostalih, nazočila i predsjednica Gradskog vijeća Grada Virovitice Lahorka Weiss, koja je uz čestitke najavila i besplatne udžbenike od iduće školske godine za sve učenike od 1. do 4. razreda s područja grada Virovitice. Svečanu priredbu otvorenu za javnost pripremila je i organizirala učiteljica hrvatskog jezika Jasenka Kolarić Barač.

(www.icv.hr, vk, žđ; Foto: Vanessa Kovač i Željka Đaković)

objavio: marina štefanac   datum: 4. 6. 2016.