« Svibanj 2024 »

Održan književni susret, 22. listopad 2014.

Posjetila nas je književnica Željka Horvat-Vukelja i unijela radost među naše najmlađe čitatelje.

Književnica Željka- Horvat Vukelja razveselila je učenike naše škole svojim dolaskom. Vrlo pristupačno, nasmijano i toplo (baš kao i njezina djela) uvela nas je u svoj svijet. Radove naše gošće mogli smo pratiti u Časopisu Školske knjige Smib koji već dugi niz godina ruku pod ruku prolazi školovanje s našim namlađim učenicima. Knjižničarka Iva BIstrović Winter pozvala je našu gošću i organizirala ovaj susret koji su popratili učenici drugih razreda.

Članovi liteterarne grupe: Sara Sajfer, Paola Cenger, Dorotoea Kožnjak, Jakov Ferenčević i Mihael Sagner podružili su se s književnicom i postavili joj zanimljiva pitanja na koja im je srdačno odgovorila.

Svoje viđenje susreta donosi nam učenik 6.d.razreda Jakov Ferenčević. Fotografijama ga je popratila kolegica iz razreda Dorotea Kožnjak.

Susret s učenicima održao se u dvorani naše škole. Učenici su rekli da im je susret bio vrlo poučan i zabavan te da im se spisateljica jako svidjela. Književnica Željka sada je umirovljena profesorica njemačkoga jezika, no bez obzira što više ne predaje, nastavila je raditi sa djecom kroz književne susreta i predstavljanja svojih knjiga.

Želju za pisanjem književnica Željka dobila je već u drugom razredu osnovne škole koju je pohađala u Zadru. Njeno omiljeno književno djelo je Uzbuna na Zelenom Vrhu koju je napisao Ivan Kušan. Kaže da su joj najveći kritičari djeca, te da ideje za pisanje novih priča dobiva iz svakidašnjeg života. Poruku koju želi poslati djeci je da treba slušati kad im netko dođe predavati, da budu kulturni, da slušaju jedni druge te učenicima koji pohađaju glazbenu školu da ne odustaju bez obzira koliko teško postane.

Najdraže teme za pisanje su joj životne teme, npr. kako riješiti neki problem... Kada bi mogla mijenjati posao, gospođa Željka bila bi violinistica, orguljašica ili dirigentica. Na pitanje ima li hobije odgovorila je da su joj hobiji briga o svom brbljavom, sivom afričkom papagaju i svom psu. Objavila je 15-ak dijela, no ima više onih koje nije objavila. Gospođu Željku pozdravili i ispratili smo sa smješkom na licu.

objavio: marina štefanac   datum: 24. 10. 2014.