Vallis Aurea Cantat - srebro za Viroviticu

U subotu, 28. ožujka 2015. održano je natjecanje dječjih zborova Vallis aurea cantat u Požegi. Zborovi su se natjecali u  klasičnoj, duhovnoj, folklornoj i popularnoj glazbi. Ove godine sudjelovalo je preko 700 sudionika u 20 zborova iz 14 hrvatskih gradova.

Uz mali i veliki zbor glazbene škole iz Požege na natjecanju u Požegi sudjelovali su Mali i Veliki zbor OŠ Lipik, Dječji zbor OGŠ M. P. Katančića iz Valpova, Zbor OŠ M. P. Katančića iz Valpovo, Mali dječji zbor GŠ Pavla Markovca iz Zagreba, Zbor Katoličke OŠ u Požegi, Zbor GŠ Josipa Runjanina iz Vinkovaca, Dječji zbor HPD Kučani, Kuče/Velika Gorica, Dječji višeglasni zbor starijeg uzrasta GŠ Franje Kuhača iz Osijeka, Dječji zbor GŠ iz Karlovca, Benkovići -zbor i orkestar OŠ Ivan Benković iz Dugog Sela, Zbor OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Starog Petrovog Sela, GŠ Ivan Zajc iz Zagreba, ,. Zbor Katoličke OŠ u Šibeniku,. Zbor OŠ Mato Lovrak iz Nove Gradiške, Dječji zbor mlađeg uzrasta GŠ Josipa Hatzea iz Splita, Zbor OŠ Dječji zbor starijeg uzrasta OGŠ iz Vukovara te Zbor Osnovne škole Vladimir Nazor iz Virovitice. Stručan ocjenjivački odbor bili su Snežana Ponoš, dipl. muzikologinja i prof. povijesti glazbe te maestra mentorica HUZ-a, Bojan Pogrmilović, mr. art. Dirigent, solo pjevač i vokalni pedagog te Branko Starc, skladatelj, voditelj Vokalne akademije te predsjednik HUZ-a.

Zbor osnovne škole Vladimir Nazor iz Virovitice nastupio je u kategoriji D1 – popularna glazba te izveli četiri skladbe ( Gerald Wirth: We want to sing together, Harold Arleen: Iznad duge, Anđelko Igrec: Može se živjet od ljubavi i tradicionalnu pjesmu iz Belgije – Nek svud ljubav sja). Za uspješan nastup pod vodstvom prof. Katarine Margetić te uz vrlo dojmljivu i glazbeni izražajnu korepeticiju prof. Mirjane Dizdarević Bjelajac, Zbor Osnovne škole Vladimir Nazor iz osvojio je srebrnu nagradu VII. stupnja. Nakon samog natjecanja, Mješoviti zbor i tamburaški sastav Glazbene škole Požega održao je koncert za sve sudionike natjecanja. Za veliku nagradu natjecali su se zborovi koji su osvojili zlatne nagrade i najviše bodova u pojedinoj kategoriji, a uz male Splićane, za ovu prestižnu nagradu pjevala su još dva zbora – prošlogodišnji dobitnici Zbor GŠ Josipa Runjanina iz Vinkovaca i Dječji zbor starijeg uzrasta GŠ Franje Kuhača iz Osijeka.

Nadamo se da će ova vrijedna srebrna nagrada koju su osvojili Nazorovci biti poticaj mnogim dječjim zborovima iz grada Virovitice i Virovitičko – podravske županije kako bi mladi pjevači doživjeli prekrasno iskustvo cjelodnevnog druženja uz  pjesmu.

Katarina Margetić

objavio: Krešimir Tuk   datum: 2. 4. 2015.