SPEED BADMINTON

Početkom listopada u našoj školi započela je provedba projekta SPEED BADMINTON

SPEED BADMINTON

Početkom listopada u našoj školi započela je provedba projekta SPEED BADMINTON. U svibnju ove godine naša škola se prijavila na natječaj za sufinanciranje sportskih programa poticaja sportsko-rekreativnih aktivnosti u 2015. godini  koji je raspisalo Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta s projektom SPEED BADMINTON. Projekt je odobren od strane MZOS, odobrena su novčana sredstva za nabavu opreme i provedbu projekta. Suglasnost za provedu ovog projekta je dao i osnivač škole, grad Virovitica, koji ujedno i sufinancira ovaj projekt.

Speed badminton je namijenjen učenicima od petog do osmog razreda osnovne škole. Radi se u dvije mješovite skupine od 20 do 25 učenika po skupini. U prvu skupinu su uključeni učenici petih i šestih razreda, a u drugu učenici sedmih i osmih razreda. Projekt se provodi na otvorenim sportskim terenima naše škole, u sportskoj dvorani i u holu škole.

Što je SPEED BADMINTON ???

Radi se o relativno novom sportu, to je sportska igra koja na najbolji mogući način objedinjuje elemente badmintona, tenisa i skvoša. To je badminton 21. stoljeća, koji je dinamičniji od badmintona, izazovniji od tenisa i brži od skvoša. Tajna speed badmintona je u trispeederu - lopticama, koje su stabilne na vjetru i pružaju mogućnost igranja na otvorenome, danju i noću. Lete iznenađujućom brzinom od 290 km/h, specijalno su dizajnirani i postižu izuzetnu preciznost i kvalitetu leta.

Zašto SPEED BADMINTON ???

•  Može se igrati rekreativno, natjecateljski, na priredbama i drugim   događanjima
  •  Igra se i danju i noću, po vjetru i u zavjetrini
  •  Igra se na otvorenom i  u zatvorenom prostoru
  •  Igra se bez posebne pripreme terena ili na terenu koji se napravi u nekoliko sekundi
  •  Lako uče početnici i oni koji tek žele uči u sport                                                           Voditelj projekta: Krum Stevanovski, prof.

objavio: KRISTINA ĐERI   datum: 26. 10. 2015.