Održana promocija speed badmintona

Učenici koji su se početkom školske godine upisali na speed badminton, jedva su dočekali da im se na treningu pridruže najbolji igrači speed badmintona u Hrvatskoj koje je na promociju ovoga sporta u našu školu doveo tajnik  Hrvatskog speedbadmintonskog saveza  Željko Miškulin.

Pogledajte fotogaleriju!

Promocija je održana 30. listopada  na rukometnom igralištu, a učenici su imali prilike vidjeti igru po danjem svjetlu, ali i noću pod reflektorima  što im se posebno svidjelo. Mnogobrojni igrači naše škole upoznati su s pravilima igre, bodovanjem na svjetskim rang te s igračima i igračicama od 12 do 14 godina iz zagrebačkog kluba  koji na svjetskim listama zauzimaju  drugo, peto i sedmo mjesto.

Igranje speed badmintona započelo je u Njemačkoj 2007., dok se u Hrvatskoj igra od 2010. i trenutno okuplja 13 hrvatskih klubova koji se natječu na turnirima u Hrvatskoj, ali i širom Europe. Za sada je u Hrvatskoj prijavljeno oko 120 igrača, no sve je više i onih koji speed badminton igraju rekreativno.

Ovim sportom mogu se baviti djeca i odrasli svih godišta, na svim podlogama i u bilo koje doba dana, a to potvrđuje i njihova trenerica Tanja koja je posao u uredu zamijenila rekreativnim igranjem speed badmintona da bi nakon tri godine trenirala  najuspješnije igrače Hrvatske u tom sportu.

U našoj školi za promicanje tog sporta možemo zahvaliti nastavniku tjelesne kulture Krumu Stevanovskom koji na rekreaciju, osim učenika poziva i sve djelatnike škole.

Možda i mi uskoro počnemo sudjelovati na turnirima i osvajati medalje u ovom novom, ali vrlo zanimljivom sportu.

objavio: KRISTINA ĐERI   datum: 1. 11. 2015.