Let's grow to be equal

U  sklopu projekta Let's grow to be equal koji je financiran od udruge aces učenici i učitelji Osnovne škole Vladimir Nazor Virovitica uspješno su završili prvi od četiri isplanirana ciklusa kojima je cilj bolje prihvaćanje djece i ljudi s teškoćama u naše društvo.

Taj prvi dio ciklusa bio je posvećen integraciji slijepih i slabovidnih osoba te su tom prilikom učenici 23. listopada posjetili Udrugu za slijepe i slabovidne Virovitičko - podravske županije. Članovi udruge upoznali su ih sa životom i radom slijepih i slabovidnih osoba,  Brailleovim pismom, a pokazali su im i svoje umijeće u igranju pikada i šaha u kojima su osvojili brojne nagrade.

Na drugoj radionici koja je održana 29. listopada u našoj školi ugostili smo prof. Pericu Mihaljevića iz Glazbene škole Jan Vlašimsky. Prisutne učenike i učitelje je, uz nekoliko vedrih crtica iz svoga života, iznenadio svojim glazbenim umijećem te je radionica protekla uz zvuke klavira i pjesmu.

Treće i posljednje predavanje održala je gđa Barica Purgar iz Centra za odgoj i obrazovanje Vinko Bek koja je učenicima ukazala na veliki broj teškoća s kojima se susreću slijepa i slabovidna djeca, a kojih je u ovom trenutku dvjestotinjak u Hrvatskoj. Učenici su se pomoću posebnih naočala uvjerili koliko je teško živjeti s nekim od vidnih oštećenja.

Nakon svih održanih predavanja i radionica  učenici su na školskom panou pokazali svoj rad te tako i drugim učenicima omogućili upoznavanje s problemima slijepih i slabovidnih osoba. Želimo ovim putem zahvaliti svim našim predavačima, ali i učenicima te učiteljima koji su svojim sudjelovanjem usvojili puno novih informacija i stekli vrijedna iskustva u odnosu prema ljudima s teškoćama vida.

Naš rad nastavljamo tijekom prosinca kroz predavanja i kreativnu radionicu s Udrugom tjelesnih invalida.

objavio: KRISTINA ĐERI   datum: 30. 11. 2015.